kamilka.pl

 

 

Kamila ma 12 lat, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową (rozszczepem kręgosłupa). Wiąże się z tym wiele przykrych konsekwencji, między innymi to, że nie jest w stanie samodzielnie chodzić i wymaga pomocy w wielu codziennych czynnościach. Pomimo swej niepełnosprawności Kamila jest bardzo pogodna, pomysłowa, a także ambitna i pracowita, co pomaga jej osiągać bardzo dobre wyniki w nauce.

  Kamila urodziła się 19 maja 2005 roku... Więcej...

  1 % podatku na OPP

  Galeria zdjęć

  Kontakt

kamilka@kamilka.pl


nasza historia

        

Kamila urodziła się 19 maja 2005 r. z przepukliną oponowo-rdzeniową ( rozszczepem kręgosłupa ) w krzyżowo-lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Wcześniej 21 marca 2005 r. będąc jeszcze w brzuchu mamy, w szóstym miesiącu ciąży przeszła bardzo poważną, nowatorską operację wewnątrzmacicznego zamknięcia przepukliny. Był to czwarty tego typu zabieg wykonany w Polsce, a drugi w Bytomiu. Na świecie, głównie w Nashville, wykonano  kilkaset takich operacji i chociaż wiążą się ze sporym ryzykiem i nie powodują cudownego uzdrowienia, to dają maluchom i ich rodzicom, choć trochę nadziei na lepszą jakość życia. Kamilka zaraz po urodzeniu, ważąc zaledwie 1900 gramów, była jeszcze dwukrotnie operowana. Wada w jej przypadku wystąpiła dość wysoko w lędźwiowym odcinku kręgosłupa, niestety co spowodowało wiele przykrych konsekwencji. 

Kamila już od pierwszego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. Obecnie korzysta z fizykoterapii oraz zajęć na basenie. Pomimo swej niepełnosprawności jest bardzo pogodna, pomysłowa, a także ambitna i pracowita, co pomaga jej osiągać bardzo dobre wyniki w nauce.

 

 

Strona główna

Nasza historia

Jak pomóc?

Galeria zdjęć

  Kontakt